İşyerinde İngilizce Diyaloglar Ve Terimler

Yabancı Firmalarla Çalışıldığında İngilizce Bilmek Gerekir

İş yerinde bulunan kişiler genelde bir arada iken İngilizce kelimeler ve cümleler kullanmak zorunda kalabilirler. Bu şekilde yapılan diyaloglara daha çok telefon görüşmelerinde ve kişilerle karşılıklı iletişimde özellikle yabancılarla birlikte çalışılan ofislerde rastlanmaktadır. Özellikle yabancı bir firma ile çalışıldığında sabah mesai başından akşam mesai bitimine kadar iş ile ilgili genel olarak birtakım teknik anlatımlar ve açıklamalar kullanılmaktadır.

Diyaloglar Kimi Zaman İşin Bir Parçasıdır

İş hayatında iletişimin önemi çok büyüktür. Telefonda konuşmak ya da karşılıklı yüz yüze görüşmek önem isteyen bir iştir. Kimi zaman işin vazgeçilmez bir parçasıdır karşılıklı diyaloglar. Konu İngilizce olunca pek çok kişi bu konuda zorlanır. Bu iş zor olmayıp bilinmesi gereken bazı kalıpların ezberlenmesi önemlidir. Belli kalıpları bildiğiniz zaman telefonda İngilizce konuşan bir kişiye ya da karşınızda konuşan kişiye cevap vermek, onunla iletişim içinde olmak o kadar da zor değildir.

Teknik Terimlerin Diyaloglarda Doğru Kullanılması

Sektörler itibariyle her iş kolunun farklı bir kelime dağarcığı bulunmaktadır. Bu terimler ulusal kelimelere karşılık gelen İngilizce kelimelerde farklılık göstermektedir. Ancak teknik tanımlar uluslararası kullanımlarda ortak bir dil olan İngilizce’de doğru olarak ifade edilmelidir. Sağlık sektörünün kendine has diyalogları ve terimleri olduğu gibi, sanayi sektöründe kendine özgü terimleri bulunmaktadır.

Bu yüzden İngilizce öğrenmenin de belirli bir yerden sonra uzmanlık alanları vardır. Her İngilizce bilen, her konuyu anlayamayacağı gibi, yazmakta da zorlanacaktır. Bu terim ve diyaloglar İngilizce eğitimin bir sonraki uzmanlık alanına girer. Günlük terimlerde ve diyaloglarda verilen eğitim sadece ve yalın eğitimdir.Bir cevap yazın

WhatsApp WhatsApp