İş İngilizcesi Öğrenmek İçin Tavsiyeler

İngilizce öğrenmesi zor dillerden olmadığı gibi yıllarca okullarda gramer eğitimi verildiği için Türk  insanlarının aşina olduğu bir dildir. İngilizce okullarda öğrencilerin sınavları geçebilmek için çalıştığı ve sevimsiz buldukları bir derstir. Bu nedenle çoğu birey İngilizce’yi öğrenemeden mezun olup iş hayatına atılmaktadır. İş hayatında bazı alanlar vardır ki dil bilmeden bu alanlarda çalışılması olanaksızdır. Örneğin yurt dışına nakliye yapan bir firmanın müşteri hizmetleri bölümünde çalışan bir birey bu dile müşterileri aracılığıyla maruz kalmaktadır ve müşterilerinin problemlerini anlayabilmek, çözebilmek için de dili bilmeli ve kullanmalıdır.

İş İngilizce’si işte öğrenilmez. Yani birey bil dili hiç bilmeden iş hayatında o dile sürekli maruz kalsa dahi hemen öğrenemez. Öncelikli bilgilerinin olması gerekir. Kişi iş hayatında ilerlemeyi istiyorsa eğer rakiplerinden daha iyi derecede ve ya en az rakipleri kadar İngilizce’ye hakim olmalıdır.  Birey iş İngilizcesi öğrenebilmek için kendisine en uygun yöntemi seçerek zaman kaybetmeden öğrenmeye başlamalıdır. İngilizce sadece konuşmak değil; okuma ve yazmayı da içerisinde barındırır. Birey bunlarda da en az rakipleri kadar etkin olmalıdır. İngilizce bilen eleman arayan kurumların, dil bilmeyen elemanları tercih eden kurumlara göre maaşı fazladır.

Akıcı İş İngilizcesi Nasıl Konuşulur

Konuşabilmek için öncelikle anlayabilmek gerekmektedir. Bireyler İngilizce kelime dağarcıklarını geliştirmeli ve kelimelerin doğru telaffuzlarını bilmelidir. Çalışan bireylerin dil öğrenmede en temel sorunu zaman darlığıdır. Bu nedenle kurslara gidememektedir. İnternetin insan hayatında önemli bir yere sahip olması ile birlikte bu sorun nispeten azalmıştır. Artık online İngilizce eğitimi veren siteler, canlı derslere katılabilme imkanı sunan yerler vardır. Bunun dışında çeşitli internet uygulamaları kullanılarak da dil öğrenimine başlanabilmektedir.

Online İş İngilizcesi

Bu uygulamaların geneli konuşmaya odaklıdır. Cümle kalıplarını öğrendikten sonra kelime ezberleri ile bu dil geliştirilebilmektedir. Çeşitli İngilizce yazılar okunarak, filmler izlenerek ve ya göze ve kulağa hitap eden oyunlarla kelime pratiklikleri kazanılabilir.
Bireyler kurslar aracılığıyla ve ya online ortamlarda iş İngilizcesi öğrenebilmektedir.Bir cevap yazın

WhatsApp WhatsApp