İş İngilizcesi Kalıpları Ve Örnek Cümleler

Ne kadar bilgili olursak olalım, her şeye kendi başımıza yetişemeyebiliriz. Konu yabancı dil olduğunda durum daha da karışık bir hal alır. Her ülkenin kendine has bir kültürü vardır. Ticaret dünyasında ne kadar resmi olunursa olunsun, kültürel yaklaşım ve nezaket kurallarından hemen herkes etkilenir. İş ilişkilerinde gerek hitap cümleleri, gerekse ikili diyaloglarda genel kabul görmüş kavramları kullanmak yabancılarla daha etkin bir iletişim kurmamızda bizlere son derece yardımcı olmaktadır. Bayanlara ve ya erkeklere nasıl hitap edilmeli, temasta bulunulan iş ile ilgili nasıl bağlantı kurulmalı tüm bunları görebilmeniz için web sitelerin bu konudaki hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Mevcut sitelerdeki hazır cümle kalıpları sayesinde yurt içi ve yurt dışı iş ilişkilerinizde daha avantajlı olabilirsiniz. Karşılıklı anlayışın ve güvenin teminatı olan konuşma biçimleri ve yazışma teknikleri için  internetten ayrıntılı araştırma yapabiliyorsunuz. Siteniz sizlere yazışma tekniklerinde kullanacağınız adımları aşama aşama anlatarak, sistemi nasıl kullanmanız gerektiğini anlatıyor. Bu sayede irtibata geçtiğiniz kişi ve ya kişilere hitap etme, tanımadığını kişilere soy isimleri ile hitap, mail ve ya yazışma nedenleri gibi tüm ayrıntılarla ilgili İngilizce cümle kalıplarını kullanarak işinizi daha da kolaylaştırıyor.

Yardım alacağınız sitenin ana sayfasında bulunan iş İngilizcesi butonuna tıkladığınızda; şirket eğitimleri, muhasebe, müşteri ilişkileri, İngilizce yazışma teknikleri, toplantı ayarlamaları, uçuş ve diğer ulaşım düzenlemeleri konusunda nasıl bir yol izlemeniz gerektiği ile alakalı tüm hususları görebilirsiniz. Bu cümlelere bir kaç örnek verelim. Bir erkeğe hitap edeceksiniz; Dear Sir yani Sayın Beyefendi ya da Dear Madam yani Sayın Hanımefendi diyerek hem daha güzel bir hitap, hem de daha doğru bir telaffuz sağlayabilirsiniz. Ya da İngilizce olarak kopya sayısı isteyeceksiniz bunun için de I would like to order ten copies şeklinde hitap ettiğinizde on adet kopya alabilir miyim şeklinde bir hitapta bulunursunuz.Bir cevap yazın

WhatsApp WhatsApp