İngilizce İş Görüşmesine Gireceklere Öneriler

İngilizce hayatımızda çok büyük bir yere sahip olmuş bir dildir. Ve İngilizce öğrenmek iş hayatında oldukça önemlidir. İyi derece de İngilizce bilmek tüm büyük kurumsal firmaların personelinden beklediği bir ayrıntıdır. Büyük firmalar kişileri işe alırken belirlemiş olduğu bazı kriterler vardır. Bunların içinden en önemlisi de İngilizce bilip bilmediğidir. Ve bu ayrıntı ise iş hayatında gerçekten çok önemli bir yere sahiptir. Pek İngilizce görüşmeye gidince ne yapmalıyız? Nasıl hazırlanmalıyız? Nelere dikkat etmeliyiz? Hangi kelimeleri kullanmalıyız? Makalemizin devamında bu sorulara cevap bulacağız.

İNGİLİZCE GÖRÜŞMEYE GİTMEDEN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER

Öncelikle kendinizi bir şekilde rahatlatmalısınız. En sevdiğiniz şeylerle oyalanabilirsiniz. Örneğin hobilerinden birini yapabilirsiniz. Rahat olmanız çok önemlidir, çünkü rahat olmazsanız birçok hatalı kelimeyi kullanabilirsiniz. Vereceğiniz cevapları kesinlikle ve kesinlikle ezberlemeyin. Bu ayrıntı gerçekten çok önemlidir. Çünkü ezber yaparsanız bu ezberlediklerinizi unutabilirsiniz. Rahat olun ve bildiklerinizi söyleyin. Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise gideceğiniz sektör firmasının terimlerini ezberlemek ve bilmek olacaktır. Muhtemelen bu terimler ile ilgili sizlere soru sorulacaktır ve bunları iyi bilmekte fayda var. Aksan olarak kendinizi kasmayın, mükemmel bir aksanınız olması gerekmiyor. Bu yüzden aksanınızı değiştirmeden kendi aksanınız üzerinden konuşun.

GENELDE SORULAN SORULARA ÖNCEDEN BAKIN

Firmalar genellikle klişe sorular sorarak işçiyi test eder. Bu yüzden internetten İngilizce mülakatları izlemeniz biraz daha size tecrübe kazandıracaktır. İngilizce sorulara hakim olun ve bu sorulacak sorulardan kendiniz açısından cevap üretin.Bir cevap yazın

WhatsApp WhatsApp